Для безкоштовної доставки додайте ще товарів на суму 2000
+380730050077
  • +380730050077
  • +380670050077
  • +380502500077

Київ вул. Бориспільська 9, корпус 2

Каталог
Як правильно зберігати сухофрукти в домашніх умовах?

Як правильно зберігати сухофрукти в домашніх умовах?

Як правильно зберігати сухофрукти в домашніх умовах

Зберегти смак і корисні властивості протягом 1-2 місяців просто – для цього достатньо свіжого повітря і відсутності вологи. Але більш тривале зберігання потребують наявності певних знань, підготовчих робіт і правильно підібраного температурного режиму. У цій статті ви дізнаєтеся, як зберігати сухофрукти правильно, на які моменти звертати увагу і які вимоги дотримуватися.

У чому зберігати сухофрукти, щоб вони не зіпсувалися

У кожного виду сухофруктів свій показник вологості, тому зберігати їх разом в одній тарі не можна. Більш вологі продукти віддадуть вологу більш сухим і згодом весь запас сухофруктів покриється цвіллю. Змішаються також і смаки різних продуктів і в результаті груша буде пахнути малиною, а персик – віддавати грушею. Для зберігання сухофруктів використовуються скляні банки, тканинні мішки, вакуумні посудини, дерев’яні коробочки і керамічний посуд.

У чому зберігати сухофрукти, щоб вони не зіпсувалися
У чому зберігати сухофрукти, щоб вони не зіпсувалися?

Скляні банки – надійно захищають сухофрукти від вологи, комах і сторонніх ароматів. Ідеально підходять для зберігання різних продуктів.

Керамічні ємності – мають характеристики скляних банок, оснащені кришками з ущільнювачами. Герметичні, захищають сухофрукти від вологості, сторонніх запахів і змішування смаків.

Дерев’яні коробки – придатні для зберігання сухофруктів підвищеної вологості. Мають погано притерту кришку, а тому в них можуть завестися шкідники. Наприклад, моль.

Тканинні мішки – пропускають повітря, дозволяють продуктам “дихати”. Зберігати в них сухофрукти краще разом з судинами, заповненими сіллю.

Вакуумні ємності – ідеальна посудина для сухофруктів. Доповнені системами відкачування повітря, які формують в ємності вакуумну середу. Найчастіше використовуються для зберігання дорогих фруктів.

Умови зберігання сухофруктів

Температурний режим. Оптимальна температура для зберігання знаходиться в межах 5-15 ° С. Підвищення температури знижує термін зберігання в 2 і більше разів.

Умови зберігання сухофруктів

Освітленність. Прямі сонячні промені руйнують поживні речовини харчових продуктів, а тому зберігати сушку потрібно в неосвітленому місці.

Вологість. Оптимальний показник вологості 60%. При її підвищенні розвивається цвіль, яка може зіпсувати харчові продукти. Але якщо сушка зберігається в вакуумному середовищі, рівень вологості не має значення.

Приміщення для зберігання. Найкраще зберігати сушку в кухонних шафах і коморі. Неопалювані балкони і вологі підвали для цих цілей не підходять.

Як правильно доглядати за сухофруктами під час зберігання

  • Скляні банки з сухофруктами потрібно відкривати 1 раз в тиждень.
  • Дерев’яні коробки потрібно відкривати 1 раз на місяць.
  • Вміст тканинних мішків потрібно перевіряти 1 раз в 3 місяці.
  • Вакуумні ємності потрібно перевіряти кожні 6 місяців.
  • Заморожені сухофрукти в перевірці не потребують – їх розморожують тільки безпосередньо перед вживанням.

Топ продажів

Підпишіться на нашу розсилку, щоб отримувати спеціальні пропозиції та знижки