Для безкоштовної доставки додайте ще товарів на суму 840
+380730050077
 • +380730050077
 • +380670050077
 • +380502500077

Київ вул. Бориспільська 9, корпус 2

Каталог
Зв'язаний чай в тарілці

Подорож у світ китайського чаю: від давніх легенд до сучасності

Історія чаю в Китаї

Споживання та вирощування чаю почалося тисячі років тому. Легенда свідчить, що чай виник завдяки імператору Шень-нун, який жив у 2737 році до нашої ери. Згідно з легендою, чайний лист випадково впав у чашку з окропом, і приємний аромат та свіжий смак привернули його увагу. Цей випадок перевернув нову сторінку у використанні та поширенні чаю.

У Китаї чай спочатку використовували як ліки. Через свої лікувальні властивості він був доступний лише імператорам та вищим верствам населення. Чай використовували для лікування різних захворювань, зокрема головного болю, депресії та лихоманки.

З часом чай став популярним серед людей, а його вирощування та збирання перетворилося на справжнє мистецтво. Вже за часів династії Тан (618-907 рр. н.е.) виробництво чаю процвітало і була написана перша велика книга про чай. Ця книга містила детальну інформацію про вирощування та заварювання чаю, яка стала основою сучасного чайного етикету.

Протягом наступних століть чай став не просто напоєм, а важливою частиною китайської культури. Чайні церемонії, що символізують гармонію і спокій, поширилися на всі верстви населення, від заможних до простих людей, підкреслюючи культурне значення чаю в повсякденному житті китайців.

Види традиційного китайського чаю та їх особливості

Існує безліч різних видів китайського чаю, кожен з яких має свій унікальний процес виробництва і характеристики. Ось деякі з найпопулярніших традиційних китайських чаїв:

 1. Шен Пуер
  • Шен Пуер – це “сирий” або “зелений” пуер, який не проходить штучний процес ферментації. Цей чай виготовляють шляхом мінімальної обробки, що дозволяє зберегти первісну зелену колірність та свіжість листя.
  • Від інших пуерів Шен Пуер відрізняється своїм свіжим, трав’янистим смаком і він не проходить штучний процес бродіння, замість цього, Шен Пуер дозріває натуральним шляхом, що може тривати багато років або навіть десятиліття.
 2. Шу Пуер
  • Шу Пуер, відомий також як “варений” пуер, проходить процес швидкої ферментації, який був розроблений в 1970-х роках для імітації старіння Шен Пуера. Ферментація надає цьому чаю темний колір та глибокий, земляний смак.
  • На відміну від Шен Пуера, Шу Пуер має більш виражені землисті ноти і менш терпкий аромат, також чай проходить швидку штучну ферментацію, що дозволяє імітувати ефекти довгострокового старіння, які природно відбуваються у Шен Пуері. 
 3. Зв’язаний чай (Квітучий чай)
  • Зв’язаний чай — це красива категорія, де чайні листя і квіти зв’язують у великі “квітки”, які розкриваються у горнятку під час заварювання. Цей вид чаю часто використовують як декоративний елемент під час чайних церемоній.
  • Цей чай відрізняється не тільки унікальною презентацією, але й комбінацією смаків листя та квітів, створюючи легкий та ароматний напій.

Поживні властивості китайського чаю та його користь для організму

Китайський чай, завдяки своєму багатому складу та унікальним методам виробництва, має численні поживні властивості, що позитивно впливають на здоров’я людини. Регулярне вживання чаю може сприяти загальному покращенню фізичного стану та добробуту, зокрема через наступні аспекти:

 1. Підвищення імунітету. Чай містить антиоксиданти, такі як поліфеноли та флавоноїди, які допомагають зміцнити імунну систему та захистити організм від шкідливого впливу вільних радикалів.
 2. Покращення здоров’я серця. Дослідження показують, що чай може знижувати рівень “поганого” холестерину (LDL) та підвищувати “хороший” холестерин (HDL), що сприяє здоров’ю серцево-судинної системи.
 3. Регулярне вживання чаю пов’язують зі зниженням ризику розвитку деяких видів раку, зокрема завдяки його антиоксидантним властивостям, які допомагають запобігти пошкодженню клітин.
 4. Чай володіє протизапальними та антибактеріальними властивостями, що може допомогти зменшити проблеми з травленням та підтримати здоров’я шлунково-кишкового тракту.
 5. Вміст амінокислот у чаї сприяє зниженню стресу та підвищенню рівня релаксації без відчуття сонливості, покращуючи при цьому концентрацію та ясність думок.

Ці лікувальні та поживні властивості роблять китайський чай не тільки приємним напоєм, але й важливою частиною здорового способу життя, відомого своєю здатністю підтримувати фізичне та емоційне здоров’я.

Можливо, саме чай є ключем до довголіття китайців, що ви думаєте?

Традиційні китайські чайні церемонії: мистецтво та культура

Традиційні китайські чайні церемонії, які славляться своєю елегантністю та глибоким культурним значенням, останнім часом здобувають все більшу популярність в Україні. Ці церемонії перетворюють звичайне чаювання на справжнє мистецтво з унікальною атмосферою, ритуалами та філософією, що виходить далеко за межі простого напою.

Китайська чайна церемонія, або гунфу-ча, що означає “чай з майстерністю”, вимагає від учасників повної віддачі процесу. Вона містить вимірювання ідеальної температури води, точне дозування чайного  листя, обережне заварювання та вишукана подача чаю. Ці дії виконуються в спокійній атмосфері, що сприяє медитації та релаксації.

В Україні зростає інтерес до китайських чайних церемоній можна пояснити прагненням людей знайти способи відпочинку та відновлення від повсякденного стресу. 

Ця давня практика дозволяє зупинити час, поглибити свої сенсорні відчуття та знайти гармонію між тілом і духом. Чайні церемонії пропонують унікальну можливість відпочити, розслабитись та навіть знайти нових друзів серед однодумців, оскільки спільне чаювання створює атмосферу співпереживання та взаємоповаги.

Таким чином, українці відкривають для себе не тільки культурні аспекти китайської чайної церемонії, але й цінність цього ритуалу як засобу досягнення внутрішнього спокою та психологічної рівноваги.

Food Boom має в асортименті розмаїття традиційних китайських чаїв, які задовольнять уподобання кожного цінителя цього вишуканого напою.

В асортименті є все: від легкого та ніжного білого чаю, який ідеально підходить для спокійного ранкового чаювання, до насиченого та міцного чорного чаю, який заряджає енергією на весь день. Не залишаться без уваги шанувальники більш екзотичних смаків: фруктово-трав’яні та квіткові чаї забезпечують яскравий аромат та освіжаючий ефект.

Ми прагнемо не тільки гарантувати високу якість та вишуканість нашого чаю, але й забезпечити комфорт наших клієнтів. Завдяки доступним цінам та оперативній доставці, ви легко можете замовити улюблений чай та насолоджуватись його чудовим смаком. Оберіть Фуд Бум для вашого наступного чаювання та дозвольте нам допомогти зробити цей час особливим.

Топ продажів

Підпишіться на нашу розсилку, щоб отримувати спеціальні пропозиції та знижки